دکوراسیون سالن پذیرایی و یا طراحی اتاق نشیمن با این ۲۰ ایده تازه و شیک

دکوراسیون سالن پذیرایی و یا طراحی اتاق نشیمن با این ۲۰ ایده تازه و شیک

یکی از مهم‌ترین اتاق‌های خانه، اتاق پذیرایی و یا نشیمن استو در کنار آن چیدمان سالن پذیرایی اهمیت فراوان دارد. در خانه‌های بزرگ‌تر گاهی اتاق نشیمن و سالن پذیرایی مجزا از هم وجود دارد اما در اکثر خانه‌های امروزی با کمتر شدن و فضا و یکی شدن این اتاق لازم ست طراحی اتاق نشیمن و یا همان دکوراسیون سالن پذیرایی به گونه‌ای باشد که هم شیک و مدرن بودن دکوراسیون سالن پذیرایی را در خود داشته باشد و هم راحتی و آسودگی طراحی اتاق نشیمن را. بنابراین با ما در این مقاله همراه شوید تا چیدمان سالن پذیرایی دلبر و چشمنوازی را از آن خود کنید.

سنتی اما مدرن

اینگونه طراحی اتاق نشیمن با نقشه ی تقریبا باز، پنجره قدی رو به حیاط در عین مدرن بودن باعث القای حسی سنتی نیز در ما می‌شود. دیزاین سقف در این طراحی یکی دیگر از ویژگی‌هایست که در عین مدرن بودن الهام گرفته شده از سقف‌های چوبی قدیمی است. انتخاب استایل وینتیج برای دکوراسیون به خوبی با فضا ادغام شده است.

چاشنی ویکتوریایی

در دکوراسیون سالن پذیرایی عکس، چهارجوب اصلی دکوراسیون بر اساس دیزاین‌ای ویکتوریایی و سلطنتی پایه ریزی شده که در عین حال با استفادهاز رنگ خاکستری ملایم فضا را گرم و محبوب جلوه داده است. طراحی مدرن، فرش‌هایی با طرح‌های هندسی، کوسن های آبی  باعث اضافه شدن رنگ و جلوه‌ای طبیعی به محیط می شود.

شرقی مدرن

چیدمان سالن پذیرایی خود را با استفاده از مبلمان‌هایی با خطوط صاف و ارتفاع کم به محیطی دلپذیر تبدیل کنید. استفاده از اینگونه مبلمان‌ها باعث می‌شود نور بهتر در محیط به گردش در بیاید و فضا را دلچسب تر می‌کند.

مخمل فراوان

یک کاغذ دیواری با طرح شلوغ بر روی یکی از دیوارهای خانه، طراحی اتاق نشیمن را به گونه ای جادویی غنی و زیبا خواهد کرد. در کنار این دیوار می‌توانید از یک مبلمان تک رنگ، برای مثال در این عکس، آبی نفتی قرار دهید تا جلوه اتاق چند برابر شود. کوسن های مخملی با رنگ های متضاد می‌تواند قدم نهایی برای یک طراحی عالی باشد.
 

لایه‌های آرامش

دکوراسیون سالن پذیرایی خود را امروزی نگه‌دارید و در عین حال برای جلوگیری از تکراری شدن محیط از یک المان، طرح یا رنگ ویژه استفاده کنید و پرده‌ها، مبلمان و دیگر دکوراتیو‌هایتان را ست کنید تا در عین سادگی محیط ملال آور نباشد.

گیاهی شوید.

از رنگ‌هایی استفاده کنید که برایتان یادآور سبزه‌زارها، جنگل‌ها و درختان باشد. با این کار شما طراحی اتاق نشیمن خود را به گونه‌ای طبیعی لاکچری می‌کنید و در عین حال ملایمت و حس و حال تازگی محیط حفظ می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید و از کمی رنگ سیاه برای عمق دادن به محیط استفاده کنید.

پس زمینه با جسارت

استفاده از یک کاغذ دیواری  خاص که کمی شجاعانه به نظر می‌آید، برای مثال این کاغذ دیواری با طرح گل‌های انتزاعی، فضای خانه را با حالت جذابی بهبود می‌بخشد. استفاده از لوستر متالیک و آباژور‌ها رومیزی شیشه ای در سایه روشن جذابی به محیط بخشیده است. در عین حال استفاده از میز چوبی و فرش‌های خاکستری باعث شده تا محیط ملایم و دلنشین دیده شود.

رنگ های تیز در محیط کوچک

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.