گل های آپارتمانی ، معرفی ۲۰ گیاه آپارتمانی فریبنده که عمر طولانی دارند

گل های آپارتمانی ، معرفی ۲۰ گیاه آپارتمانی فریبنده که عمر طولانی دارند

چه اهل باغبانی باشید و چه نباشید این گیاهان آپارتمانی به اندازه‌ای مقاوم هستند و نگهداری از آن‌ها ساده است که تقریبا هر کسی می‌تواند از آن ها مراقبت کند. اگر در تصمیم به انتخاب یکی از گل های آپارتمانی لیست را دارید باید بدانید که این گیاهان آپارتمانی نیاز کمی به مراقبت دارند به همین نیازهای اولیه این گیاهان خانگی توجه کنید تا بتوانید گیاه آپارتمانی خود را به دوست دائمی خود تبدیل کنید.
 

معرفی گل های آپارتمانی
معرفی گلهای آپارتمانی

 

۱. همیشه سبز چینی (Chinese evergreen )

اگر می خواهید گیاهی بخرید که به سبک شما زندگی کند همیشه سبز چینی گزینه‌ای مناسب برای شما خواهد بود. این گیاه آپارتمانی به قدری سازگار با محیط است که حتی اگر بی اندازه به آن آب بدهید مشکلی برایش پیش نمی آید و یا به سخنی دیگر شما را می‌بخشد.

۲. آسپارگوس یا مارچوبه سرخس (Asparagus Fern)

این گیاه آپارتمانی پشمالو که از خانواده سرخس هاست و در واقع با تشکر از اینکه دقیقا یک سرخس نیست و مقاومت بیشتری نسبت به سرخس‌ها دارد و همین امر باعث می شود که  از گل های آپارتمانی مقاوم باشد. آسپارگوس می‌تواند در نقاط روشن و تاریک خانه مناسب باشد و اگر خاک آن را کمی مرطوب نگه دارید به خوبی شکوفا می شود.
 

نمونه گل های آپارتمانی
نمونه گلهای آپارتمانی

 

۳. انجیر ربابی (Fiddle Leaf Fig)

این گیاهان آپارتمانی که بسیار بین افراد مختلف معروف شده است چیزی بیش از شاخ و برگ‌های سبز و با طراوت هستند. این گیاه آپارتمانی در اکثر نقاط خانه روشن خانه رشد می کنند فقط نباید تحت نور مستقیم باشند. در تابستان با سخاوت به این گل های آپارتمانی آب دهید و در زمستان میزان آبدهی را کمتر کنید.

۴. گیاهان آپارتمانی درخت پول (Guiana Chestnut)

این گیاه آپارتمانی که با نام‌های دیگری همچون شاه پاچیرا، بلوط مالابار یا شاه بلوط گویان نیز شناخته می‌شود، معمولا تنه‌ی پیچیده درهمی دارد. نور غیر مستقیم خورشید و آب فراوان برای این گیاه بسیار مساعد است چراکه ذات این گیاه به محیط های مردابی عادت دارد.
 

گیاهان آپارتمانی جذاب
گیاهان خانگی جذاب

 
 
[gdlr_widget_box title=”همچنین بخوانید” title-color=”#000000″ background=”#F0E68C” color=”#000000″ ]

دکوراسیون منزل خود را با این ۱۴ ایده شیک و ساده متحول کنید.

[/gdlr_widget_box]
 
 

۵. گیاه آپارتمانی پول ژاپنی (Chinese Money Plant)

یکی دیگر از گل های آپارتمانی که به خوش شانسی معروف است این گیاه آپارتمانی جذاب است که به آن گیاه پنکیک نیز می‌گویند. این کوچولوی جذاب محیط های به نسبت تاریک و سایه را برای رشد ترجیح می‌دهد چرا که گیاهی زمستانی است. به پول ژاپنی به صورت هفتگی آب بدهید و از آنجایی که این گل با قلمه تکثیر پیدا می‌کند می‌توانید آن را در تمام نقاط خانه داشته باشید.

۶. درخت یوکا (Yucca)

دستور عمل برای داشتن یک یوکای شاد بسیار ساده است. آفتاب آفتاب و باز هم آفتاب. یوکا از گل های آپارتمانی است که به آب کمی احتیاج دارند. برای این گیاه آپارتمانی از گلدان‌های عمیق استفاده کنید تا از سنگین شدن روی خاک جلوگیری کنید.
 

گیاهان آپارتمانی دلربا
گیاهان خانگی دلربا

 

۷. بنفشه آفریقایی

از پرطرفدارترین گل های آپارتمانی می‌توان به این گل آپارتمانی زیبا یعنی بنفشه آفریقایی اشاره کرد. بنفشه آفریقایی سالی چند بار گل می‌دهد. پلدان را در محلی نگه داری گنید که نور فراوان ولی غیر مسقیم دریافت کند، خاک آن را مرطوب نگه دارید اما مطمئن شوید آب راه خروج خوبی داشته باشد. اگر از کود مخصوص بنفشه آفریقایی نیز به صورت هفتگی استفاده کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

۸. گل های آپارتمانی پپرومیا (Peperomia)

پپرومیا گیاه آپارتمانی برگ چرمی در فضای چرمی بسیار خوب به عمل می آید، حتی بهتر از سکولنت‌های معروف. پپرومیا جز گیاهان آپارتمانی هست که مناسب دفتر کار هم هست و زیر نور فلورسنت نیز شکوفا می‌شود.
 

گلهای آپارتمانی جذاب
گل های آپارتمانی جذاب

 

۹. گیاه هوازی (Air Plant)

نگران خاک و کثیف کاری هایش نباشید گل های آپارتمانی هوازی از تنوع بسیار زیادی برخوردارند اما نیازی به گلدان و خاک ندارند و برای نگهداری از آن‌ها کافیست هر ۱۰ روز ۱ بار به مدت ۲ الی ۳ ساعت آن‌ها را درون آب قرار دهید.

۱۰. گیاه عنکبوتی (Spider Plant)

چه چیزی بهتر از یک گیاه عنکبوتی است؟ درسته! کلی گیاه عنکبوتی! این گیاه آپارتمانی در کنار سرعت رشد فوقالعاده‌اش به صورت واقعی بچه تولید می‌کند! کافیه یکی از بچه هاشو دوباره در یک گلدان دیگر بکارید. فراموش نکنید که هر هفته بهشون آب بدهید.
 

گیاهان خانگی دلربا
گیاهان آپارتمانی دلربا

 

۱۱. گلهای آپارتمانی اسپاتی فیلوم (Peace Lily)

این گیاه آپارتمانی که به نام گل چمچه‌ای نیز شناخته می شود از آن دسته گیاهان آپارتمانی است که آب فراوانی می خواهد طوری که می‌توان گفت این گیاه در یک تشت آب هم رشد می کند. پس اگر شما از آن دسته افرادی هسته افرادی هستید که به گل‌های خود بی اندازه آب می‌دهید این گل زیبا مناسب شما است. نکته بسیار جذاب در مورد این گل آپارتمانی این است که به گفته ناسا این گل بسیار قدرتمند است و می‌تواند سموم هوا را از بین ببرد!
چه چیزی از این بهتر؟

۱۲. آلوورا (Aloe)

به طور قطع برگ‌های تیز تیزی این دسته از گل های آپارتمانی بسیار جذاب به نظر می‌آیند. این گیاه آپارتمانی پرخاصیت می‌تواند روی میز، کنار تخت خواب و به طور کلی هر جایی رشد خوبی داشته باشد. آلوورا عاشق نور غیرمسقیم است و هر هفته یا دو هفته یکبار به خوبی آبیاری شود.
 

گلهای آپارتمانی مقاوم
گل های آپارتمانی مقاوم

 

۱۳. گیاه پاپیتال (English Ivy)

شما می‌توانید اجازه دهید تا شاخه‌های بلند این دسته از گل های آپارتمانی از قفسه یا میز آویزان شوند اما این گیاه رونده برای دیوارهای فنسی مانند استادیوم‌ها نیز بسیار مناسب است. می‌توانید از این گل رونده بر روی دیوار خارجی خانه یا حیاط نیز استفاده کنید.

۱۴. درخت اژدها (Dragon tree)

قسمتی از کنار پنجره و یا یک گوشه خالی را برای این درخت جذاب خالی کنید. درخت اژدها به نور کمی احتیاج دارد اما اگر حیوان خانگی دارید مراقب این گیاه باشید چراکه درخت اژدها هم برای سگ و هم برای گربه ها سمی است پس آن را دور از دست رس حیوانات خانگی نگه دارید.
 

گیاه آپارتمانی رونده
گل آپارتمانی رونده

 

۱۵. کالاتیا (Calathea)

کالاتیا را تنها به خاطر شاخ و برگش پرورش می‌دهند و دلیلش واضح است. برگ‌های بنفش، سبز، صورتی و قرمز این گیاه آپارتمانی کوچک به خوبی خود را نمایش می‌دهند. برای  اینکه گیاه شما بهترین جلوه را داشته باشد بهتر است خاکش را مرطوب، و نه غرقاب، نگه دارید و جایش را از نور شدید دور نگه دارید.

۱۶. گیاه آپارتمانی فیکوس (Rubber Plant)

درخت‌های اصلی فیکوس در جنگل‌های آسیا می‌توانند تا ۱۰۰ فوت برسند اما با هرس کردن این گیاه می‌توان آن را به صورت تزیینی و کوچک نگه داشت. اگر برگ‌های عریض‌تر این گل های آپارتمانی کدر و خاکی شدند می‌توانید از اسپری پالیش گلفروشان برای جلا دادن به آن‌ها استفاده کنید.
 

گل آپارتمانی پهن برگ
گیاه آپارتمانی پهن برگ

 
 
[gdlr_widget_box title=”همچنین بخوانید” title-color=”#000000″ background=”#F0E68C” color=”#000000″ ]

انتخاب رنگ در دکوراسیون ، چگونه بهترین ترکیب رنگ را داشته باشیم؟

[/gdlr_widget_box]
 
 

۱۷. بروملیاد (Bromeliad)

این گیاه جذاب که از تیره آناناسیان هست عمر طولانی دارد، برگ‌هایش از داخل رشد می‌کند و با ترکیب رنگ طوسی و صورتی و سبز زیبایش می‌تواند دوست خوبی برایتان باشد. دمای محبوب این گیاه ۲۱ درجه سلسیوس است که آن را مناسب خانه می‌کند. پس مراقب باشید آن را در محیط‌های سرد قرار ندهید.

۱۸. ارکیده شاپرکی (Phalaenopsis Orchid)

این گل های آپارتمانی به صورت اصلی در مناطق گرمسیری آسیا رشد می‌کنند. این گیاه به نور کمی احتیاج دارد اما اگر در مناطق خشک زندگی می‌کنید این را به خاطر بسپارید که این گیاه در محیط‌های مرطوب بهتر رشد می‌کنند. این گیاهان آپارتمانی بسیار با گذشت هستند و به آبیاری بین ۳ تا ۷ روز نیاز دارند.
 

گیاه آپارتمانی صورتی
گل آپارتمانی صورتی

 

۱۹. فیلودندرون (Philodendron)

هزاران گونه از فیلودندرون‌های پهن برگدر غرب هند رشد، مکزیک و برزیل رشد می‌کند. این دسته از گیاهان آپارتمانی نور کم را ترجیح می‌دهند نکته قابل توجه در مورد این گیاه این است که خاک خشک را ترجیح می دهند بنابراین بیشتر از هفته‌ای یکبار به آن آب ندهید.

۲۰. بگونیا (Begonia)

این شکوفه‌های خود نما به طور هر از گاهی به آبیاری نیاز دارد و در زمستان حتی کمتر از آن آب مصرف می کنند. و نکته جذاب در مورد این گل آپارتمانی این است که در طرح‌ها و رنگ های متفاوتی وجود دارد که می‌توانید ازشان لذت ببرید.
 

گیاه آپارتمانی زینتی
گل آپارتمانی زینتی

 

چکیده

در این مقاله از مجله اینترنتی آرک داتام به معرفی ۲۰ تا از با دوام ترین گیاهان آپارتمانی و شرایط زیستی‌شان پرداختیم تا شما بتوانید از میان این گل های آپارتمانی به انتخاب مناسب ترین گیاه آپارتمانی برای خانه خود بپردازید. از مقالات دیگر ما نیز می توانید در آرک بلاگ دیدن نمایید.

۹ نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.