انواع طراحی کافه

انواع طراحی کافه

انواع طراحی کافه
 
دقیقاً کافه چیست؟
 
چه تفاوتی با سایر غذا خوری ها  دارد؟
 
در واقع چند نوع طراحی کافه وجود دارد؟
 
این دو سوال بسیار مهم است که شما باید قبل از اینکه به کافه یاز کردن فکر کنید از خود بپرسید و به آنها پاسخ دهید. هر کس می تواند یک کافه را باز کند ، اما کیفیت فقط در مواقعی حاصل میشود که کارهای اساسی را انجام داده باشید. این امر شامل شناخت جمعیتی شما از مشتریان و طراحی یک محیط و منوی جذب برای آنها است. ترفند این است که از  یک راهنمای طراحی داخلی استفاده کنید. هنگامی که دید با دارید ، می توانید فرمول خود را تغییر دهید. در غیر این صورت ، شما با یک دسته از ایده هایی روبرو خواهید شد که ممکن است هنگام اجرا غیر ممکن وحتی بسیار جلوی نا خوشایندی پیش بیاید والی به کمک یک طراح تمامی این مشکلات حل خواهند شد..
 
به منظور کمک به شما برای راهنمایی بهتر برای شما عزیزان ، ما امروز نظرات خود را در مورد انواع مختلف طراحی کافه به اشتراک خواهیم گذاشت. بیا یک نگاهی بیندازیم:

  1. نانوایی کافه

 
یک کافه نانوایی یک اصطلاح جالب برای یک نانوایی است. اینها بسیار خاص هستند و قطعاً نمایی دور از سبک های معمولی قهوه خانه ها دارند. از آنجا که جذابیت اصلی چنین مغازه ها کالاهای پخته شده است ، بیشتر طراحی داخلی بر اساس ویو است  که برای قفسه ها استاندارد هایی وجود دارد که می توان آنها را از بیرون به ضورت آماده خریداری کرد ، اما اگر پول لازم برای خاص کردن را دارید ، می توانید آنهایی  که سفارشی شده درخواست کنید مثل نجارها. هدف این است که محصولات نانوایی را به نمایش عموم بگذارید. بنابراین ، هرچه نان ، شیرینی و شیرینی بیشتری قابل مشاهده باشد ، بهتر است.
 
این نوع از طراحی کافه ها همچنین یک اکیب کوچک پخت دارند. اینجاست که مشتریان می توانند روند واقعی پخت را مشاهده کنند. کافه هایی که پیتزای گرم و تازه پخته شده ارزه میکنند، که حتی اجاق های آجری نیز برای عرضه محصولات خاص خود دارند. این شفافیت به ایجاد اعتماد مشتری کمک می کند و همچنین یک عنصر طراحی عالی را ایجاد می کند! به همین ترتیب ، دستگاه های قهوه نیز جزئی اساسی در کل طراحی هستند.
 
تا آنجا که به بقیه طراحی داخلی مربوط می شود ، بهتر است با زیبایی شناسی معاصر پیش بروید. فضایی دنج با چراغهای گرم و مبلمان راحت ، نوار را برای محیط بالا قرار داده است.
 
یکی از قدیمی ترین نانوایی های کافه در لیسبون ، کافه A برزیلیرا در لیگ خودش است. در قرن نوزدهم ، که در قرن نوزدهم تأسیس شده است ، از انواع معمولی طرح های کافه فراتر می رود و جد مقدم همه آنها است. در یک ساختمان دو طبقه (طبقه اصلی و زیرزمین) قرار دارد و دارای نمای بیرونی با زیبایی شناسی سنتی در یک نما باریک است. طراحی داخلی مطالعه ای در کاشی های مرمر ، فری های سقف های تزئینی و گچ های در امتداد دیوار است. طرح رنگی بسیار گرم و مورد استقبال است – طلاها و قرمزها با لوازم جانبی آینه ای و آینه ها تکمیل می شوند در حالی که پیشخوان با دیواره پشتی کالاهای خوشمزه و قفسه بطری خود به عنوان یک جذابیت از ویژگی های کانونی عمل می کند.

  1. کافه دانشجویی

 
کافه های دانشجویی یک روند جدید و خلاقانه است. آنها کاملاً توسط دانش جویان اداره می شوند و راهی عالی برای تمرین مهارت های شغلی خود هستند. این کافی شاپ ها که اغلب به صورت موقتی هستند ، به هیچ وجه مجبور نیستند خیلی شیک و مجلل باشند. از آنجا که بیشتر اینها یک استارتاپ هستند ، طراحی داخلی به روشهای مقرون به صرفه انجام می شود. اما  ارزان بودن دلیل، کمبود کیفی نیست.
 
این نوع از طراحی های کافه بیشتر به جذابیت محدود آنها متکی است. طراحی داخلی و مضامین آنها معمولاً درمورد فعالیتهای خاصی است که برای جذب مشتریان احتمالی طراحی شده اند. از طرح بندی های تاریخ مطالعه گرفته تا مشارکت در انجمن های عمومی ، فعالیت های زیادی وجود دارد که می توانند بخشی از طراحی کلی شوند. محیط این کافه ها معمولاً بسیار گرم ، دنج و جذاب است.
 
در وهله اول ، برندسازی خوب برای چنین مکان هایی یک امر الزامیست . تنها بازاریابی عالی می تواند شما را به یک مشتری ثابت تبدیل کند – مواد غذایی و محیط خوب در رده دوم قرار دارند.
 
طراحی کافه دانشجویی که توسط CAS در دمام ، عربستان سعودی ساخته شده است نمونه خوبی از چگونگی حتی می توانید با فرهنگ سازی مفهوم عمومی کافه دانشجویی است. با داشتن طبقه همکف مخصوص پسران و کف زمستانی برای دختران ، این طراحی کافه فضای کاملی را برای رسیدن به مطالعه فراهم می کند. حتی کابینهای مطالعه خصوصی وجود دارند که باعث افزایش بهره وری آموزشی می شوند. دیوارهای سبز agave و نورپردازی عالی در طرح بیرونی برای تمرکز بر روی پروژه های گروهی مناسب است. با این حال ، این طرح فروشگاهی است که به نظر می رسد از نظر جمعیتی مورد نظر است. با داشتن آرم بزرگ و نمای شیشه ای ، این کافه به نظر می رسد یک راه عالی برای گفتگو در مورد مشکلات آموزشی شما در مورد یک فنجان قهوه داغ است.

  1. کافه همکاری

 
اینها متداول ترین انواع طراحی کافه است که در دنیای معاصر ما یافت می شود. با خود اشتغالی و آزاد کردن در یک کافه تمام وقت ، همکاری مشترک کافه ای یک محیط زیبا و کار محور را فراهم می کند. آنها معمولاً به عنوان یک فضای کاری عمومی فعالیت می کنند. جاذبه اصلی همیشه Wi-Fi رایگان و یک میز / میز با دسترسی به پریز برق است. این نوع کافه برای متخصصان خانه مانند نویسندگان ، دانشجویان شاغل و سایر متخصصانی است که می خواهند تغییراتی در محیط معمولی خود تجربه کنند.
 
طراحی داخلی چنین کافه ها بسیار آرام و کم اهمیت است – چیزی که کودکان و مراجعان بلند را دفع می کند. شیک صنعتی یا معاصر مدرن هر دو طرفدار برابر این ایده هستند. نورپردازی عالی نیز یک ضرورت مطلق است. علاوه بر این ، هجوم ثابت دستگاههای اسپرسو باید از محدوده شنوایی خارج شود. این فهرست بسیار محدود است ، اما کیفیت آن باید عالی باشد. حتی می توانید برای جذب یک مشتری مشتری بالقوه ، به یک ماژول عضویت ماهانه بروید.
 
اگر به دنبال مثال خوبی هستید ، این کافه همکاری که توسط CAS طراحی شده است بسیار عالی است. این هتل در جمیرا ، دبی ، امارات متحده عربی واقع شده است و دارای همه عناصر یک محیط مشترک شگفت انگیز و مشترک است. این مرکز با داشتن فضای شفاف داخلی و خارجی ، مدل طراحی اروپایی و جوانی تازه از جوانان ، این کانون عالی است که انواع زنبورهای کارگر و کارآفرین را به خود جلب می کند. این یکی از بهترین انواع مفصل طراحی کافه است. صندلی دارای پارتیشن های فلزی برنجی با برش لیزری است که از حفظ حریم خصوصی اطمینان می دهد ، چیدمان انعطاف پذیر است و پنل های پنجره چرخان فضای جالبی را ایجاد می کنند. انتخاب مواد روشن و در عین حال نادیده گرفته ، ظاهری درجه یک نیز به شما می بخشد. کل فضای هوشمندانه به گونه ای طراحی شده است که مشتریان در حین نشستن در سیستم تهویه مطبوع در داخل خانه از آن لذت می برند.

  1. کافه پاریس

 
مفهوم کافه پاریس در واقع در فرانسه سرچشمه گرفت. این مجموعه از شبکه ای از مکانهای مختلف ملاقات تشکیل شده بود که به عنوان مرکز آشپزی و مکالمه محلات آن زمان عمل می کردند. آنها قهوه خانه های معمولی نیستند و در واقع یک آشپزخانه کامل تجاری دارند که به جای صرف تنقلات ، یک منوی غذا در رستوران ارائه می دهد. چنین نوع طراحی های کافی نت حتی دارای نوار کامل با انتخاب های شراب است
 
بسیاری از این کافه های نمادین پاریس هنوز وجود دارند. اما از آنجا که ما نمی توانیم تاریخ آنها را تقلید کنیم ، می توانیم از این مفهوم الهام بگیریم. این نوع کافه معمولاً از طراحی داخلی بسیار زینتی و پیچیده ای برخوردار است. همیشه لهجه های روکوکو یا نئو کلاسیک خوب وجود دارد. مبلمان مخمل خواب دار و طرح های رنگی پاستلی ، جنبه های سنتی را پوشش می دهد. جمعیت شناختی بالقوه آن در مراجعان بسیار انحصاری و مجلل است. برای متناسب بودن با چنین حساسیت هایی باید محیط بسیار خنک و پرتحرک باشد.
 
شما نمی توانید در مورد کافه های پاریسی بنویسید و از کافه پروپو – قدیمی ترین موجود در این بلوک – یاد نکنید. در سال ۱۶۸۶ افتتاح شد ، هنوز هم با موفقیت در قلب پاریس اداره می شود. نمای بیرونی کلاسیک آن نمایانگر تاریخ خود است ، در حالی که طراحی داخلی دقیقاً تزئین شده است. این عظمت را در هر نوع گره و سوراخ در طراحی داخلی خود شامل می شود و یک مدل عالی برای چنین نوع طراحی های کافه است. گرم ، استقبال و پر از جزئیات سنتی ، قطعاً نمادی در صنعت طراحی رستوران ها است.

  1. کافه پیاده رو

 
یک کافه پیاده رو معمولاً فقط یک کافه سرپوشیده است. با این وجود ، اگر فضای داخلی صرفاً برای آشپزخانه و کارمندان باشد ، ممکن است هویت خاص خود را داشته باشد. این نوع طراحی کافه معمولاً مبلمان و محوطه سازی را در جزئیات آن گنجانده است. هیچ چیز کاملاً همیشگی نیست ، اما فضای مناسب است و جداول اغلب دارای چترهایی هستند تا سایه باران یا درخشش را فراهم کنند. همچنین مرواریدهای زیبایی با فضای سبز سرسبز برای تزئین وجود دارد. این کافه ها برای تماشای افراد بسیار عالی هستند.
 
برخی از کافه های پیاده رو دارای همتای داخلی هستند. نکته اصلی که باید در مورد این نوع به یاد داشته باشید این است که بسیار ملایم و جذاب است. بنابراین ، این احساسات باید در فضای داخلی نیز منعکس شود. محیط ایده آل باید دارای یک احساس دنج و جذاب باشد ، بنابراین رفتن به رنگ های گرم ، روشنایی کم ، برخی از عناصر طراحی سبز و پنجره های بزرگ یک انتخاب عالی خواهد بود. ایده این است که انسان دوستانه و روستایی باشید ، بنابراین موادی را با این مضمون در ذهن خود انتخاب کنید.
 
کافه دلماس واقع در محله لاتین پاریس نمونه ای عالی است. این نوع طراحی کافه از یک فضای مجلل بوخواب تقلید می کند و دارای یک صندلی در فضای باز است که مشرف به چشمه رنگارنگ در Place Contrescarpe است. این مجموعه دارای یک رنگ رنگ گرم طلایی به رنگ قرمز ، یک پالت مبلمان مخمل خواب دار و یک نمای بیرونی مدرنیست است که ضمن رعایت همزمان با حساسیت های معاصر در همان زمان ، مدیحه ای محترمانه به تاریخ محلی خود در ۴۰۰ سال می دهد.

  1. کافه چنگ زدن

 
کافه گرفتن و رفتن اساساً مانند یک درایو است. این مناسب برای همه کسانی است که زندگی پرقدرت را پشت سر گذاشتند و وقت نشستن ندارند. برخی از این فروشگاه ها چند صندلی دارند ، اما چندان جذاب نیستند. آنها اکثرا فقط در آنجا هستند ، بنابراین می توانید صبر کنید تا سفارش شما آماده شود.
 
طراحی داخلی این کافه ها مانند زنجیره های فست فود است – تمیز ، ساده و طراحی شده برای به حداکثر رساندن کارآیی. این نوع طراحی کافه ها معمولاً بسیار بی جان هستند. آنها حاوی شلوغی و شلوغی از تنوع کاملاً متفاوت هستند. تصاویر آنها بسیار واضح است اما در قالب رنگهای دعوت کننده ، یک تماس دوستانه دارند. آنها برای شلوغی “بر روی حرکت” پذیرایی می شوند ، بنابراین تمایل دارند بسیار جلا به نظر برسند.
 
ویا کارلوچی یکی از بهترین نمونه های کافه گرفتن و رفتن است که تا به حال پیدا کرده اید. این مکان با ارائه گلدان لوبیای ایتالیایی بدون گلوتن و پر از لوبیا های بورلوتی و پرتقال ، این پناهگاه برای کسانی است که از غذای خود در هنگام حرکت قدردانی می کنند. طراحی داخلی مغازه آنها بسیار تمیز ، براق و پیچیده با لهجه های اندک است که باعث می شود فرمت برند اصلی به نظر برسد. یک پالت متریال متشکل از سفیدپوشان و بلوزهای پیشرفته به ایجاد یک طراحی جالب توجه کمک می کند در حالی که تولید رنگی واضح و مرجع توجه را نشان می دهد. یک منطقه صندلی کوچک برای معدود افرادی که می خواهند بنشینند و صبحگاههای خود را در مکان برآورده کنند ، طراحی شده است.

  1. کافه شرکت

 
این نوع طراحی کافه ها بر اساس یک هویت شرکتی ساخته شده اند. آنها معمولاً شامل فروشگاههای زنجیره ای هستند که در سراسر جهان یافت می شوند. آنها همچنین دارای یک پالت طراحی داخلی کاملاً تکمیل شده – از جمله گرافیک ، طرح های رنگی ، مواد و حتی نورپردازی هستند – که آنها را فوراً قابل تشخیص می کند. نمونه های رایج این نوع قهوه خانه ها شامل Starbucks ، Gloria Jeans و Dunkin Donuts است. همه اینها یک نام تجاری دارند که برای مخاطبان جهانی جذاب است.
 
طراحی داخلی این کافه ها بسیار راحت ، رنگارنگ و جذاب است – اگرچه به نظر می رسد در بعضی مواقع کمی جلا داده شده است. در مبلمان مبدل استانداردی تنظیم شده است که در هر پریز برق مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ ها ، شعارها و هنر دیواری نیز تکراری است. این آرم همچنان کانون طراحی داخلی این کافه ها است. حتی طرح ایجاد شده است تا حد ممکن کارآمد و ارگونومیک باشد.
 
کافه فرانسوی مونتانا که توسط CAS طراحی شده است بسیار مناسب این ژانر است. این نوع طراحی کافه دارای صندلی های داخلی و خارجی است. این هتل دارای یک میز صندلی مختلط ، آشپزخانه اوپن و میزهای کمون برای مهمانان است. در مرکز خرید واقع شده است و به طور خاص برای جلب انواع جمعیت سن طراحی شده است. ۴۰ صندلی داخلی و خارجی وجود دارد ، و فضای کمتری از درجه یک نیست. این کافه که به سبک مدرن و با لهجه های تک رنگ طراحی شده است ، ترکیبی تازه از نئو سنتی و پیچیده است. مضمون تک رنگ تازه یک احساس بسیار شرکتی نسبت به آن دارد و آرم را به عنوان مرکز توجه قرار می دهد. علاوه بر این ، مبلمان راحتی ، سطوح براق ، روکش تزئینی مس مسواک ، و صندلی فضای باز زیبا برای غذاخوری مناسب است!
 
بنابراین ، اینها برخی از محبوب ترین نوع مدل های طراحی کافه هستند که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. هرکدام برای ارائه بهترین محیط برای مراجعان هدفمند ، نیاز به تفکر و جزئیات دقیق دارند. برخی از ویژگی های آنها ممکن است با هم همپوشانی دارند ، اما تمایل دارند که به صورت جداگانه از هم متمایز شوند. اگر خودتان یک کافی نت طراحی کرده اید که می خواهید کار خود را شروع کنید ، در تماس با ما در CAS دریغ نکنید – ما راه حل همه مشکلات طراحی شما را بدست آورده ایم.
طراحی کافه طراحی ارگونومیک طراحی رستوران دکوراسیون داخلی
مری لاکی / درباره نویسنده
مریم از لحاظ زیبایی شناختی و کارایی درک عمیقی از طراحی مهمان نوازی دارد. او در توسعه و تهیه پروژه و در فرایند مدیریت طراحی ، تفکر انتقادی را در استودیو هدایت می کند.
رویکرد او استقبال از همه چالش ها و باور داشتن خلا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.