دکوراسیون اتاق خواب خود را با این ۲۰ ایده تبدیل به بهشت کنید.

دکوراسیون اتاق خواب خود را با این ۲۰ ایده تبدیل به بهشت کنید.

حاظرم شرط ببندم که شما بیشتر وقت خود را در اتاق خواب خود و نه در دیگر نقاط خانه به سر می‌برید. لذا لازم است که در طراحی اتاق خواب خود و نیز در دکوراسیون اتاق خواب خود دقت زیادی به خرج دهید و همین موضوع باعث می شود این امر سخت و طاقت فرسا به نظر بیاید. نکاتی که معمولا در دکوراسیون مستر روم خود باید در نظر داسته باشید این است که محیط باید ملایم، مرتب باشد و در عین حال که به شما برای خواب کمک می کند استایل شما را نیز در خود جای دهد. با ما همراه شوید تا به نکاتی اشاه کنیم تا دکوراسیون اتاق خواب خود را به بهترین نحو طراحی کنید و در عین حال پول و زمان تان را بیهوده تلف نکنید. پس با این ایده‌ها برای طراحی اتاق خواب و دکوراسیون مستر روم همراه باشید.
 

دکوراسیون اتاق خواب دلنشین
دیزاین اتاق خواب به بهترین شکل

 

۱. ملحفه‌ها را با چراغ خواب ست کنید

از یک چراغ خواب با رنگ نمایان و روحیه دار استفاده منید و ملحفه‌، رو تختی‌ها ست کنید تا دکوراسیون اتاق خواب شما زنده و جذاب شود. برای مثال در این طراحی اتاق خواب، از رنگ زرد که در ابتدا غیرمنتظره به نظر می‌رسد استفاده شده و به خوبی باعث شده محیط گرم و روشن به نظر برسد.

۲. کمی غرور چاشنی اتاق کنید

در این دکوراسیون مستر روم رنگ انتخاب رنگ بنفش که معمولا به نشانه غرور نیز به کار می‌رود به خوبی بر روی پرده‌ها تر و تمیز، میز آرایشی و آباژور خودنمایی می‌کند که باعث می‌شود همه چیز سر جای خود و دلنشین جلوه کند.
 

دیزاین اتاق خواب جذاب
دکوراسیون اتاق خواب رنگی

 

۳. دکوراسیون اتاق خواب با رنگ‌های گرم

در دکوراسیون اتاق خواب عکس روبرو می‌بینید که از رنگ‌های گرمی استفاده شده است که به محیط گرما و انرژی خاصی می دهد. این اتاق جلوه خود را مدیون رنگ قهوه‌ای شکلاتی دیوار‌ها، و روتختی‌های الهام گرفته از برگ‌های پاییزی است که در کنار آباژور و میز‌ عسلی مدرن کنار تخت خواب است. این طراحی اتاق خواب بیشتر برای محیط‌های سردسیر مناسب است که باعث القای حس گرما شود.

۴. از تکسچر زیاد استفاده کنید

در این دکوراسیون اتاق خواب آبی آرامشبخش، دیوار با طرح سنگ نما جلوه و جذابیت این اتاق را دوچندان کرده و باعث شده که اتاق جلوه زمینی بگیرد. آیا می‌خواهید از داشتن خوابی راحت و با آرامش اطمینان حاصل کنید؟ پس شما به این رنگ آرامش بخش آبی آسمانی نیز دازید. البته پتو راحت نیز به شما کمک خواهد کرد.
 

طراحی اتاق خواب حرفه‌ای
طراحی مستر روم دنج

 

۵. وسایل اتاق خواب را معلق کنید

به جای انتخاب وسایل بزرگ در طراحی اتاق خواب خود از وسایل مینیمال، تخت‌های نزدیک به زمین و  استند‌هایی که به دیوار متصل می‌شوند و حالت معلق دارند استفاده کنید. این انتخاب صحیح وسایل نه تنها باعث می شود اتاق شما به هم ریخته و شلوغ به نظر نرسد بلکه می‌تواند واقعا به شما کمک کند اگر اتاق خواب کوچکی دارید.

۶. دیوار مخملی

در این دکوراسیون مستر روم می‌توانید ببینید که چگونه رنگ و طرح دیوار با پشتی تخت هماهنگ شده و  با این رنگ دودی مخملی در کنار این حباب های سفید جذابیت فراوانی به محیط داده است. محیطی این چنینی حتی نیازی به کار هنری و یا قاب دیگری نیز ندارد و به خودی خود یک اثر هنری جذاب است.
 

طراحی مستر روم گرم و نرم
طراحی اتاق خواب مدرن

 

۷. انتخاب وسایل با ابعاد مناسب

دکوراسیون اتاق خواب کوچک باید با دقت و ظرافت بیشتری انتخاب شود. برای مثال می‌توانید چند نمونه انتخاب خوب برای اتاق کوچک را در ین عکس ببینید، مانند میز عسلی‌های باریک کنار تخت که به خوبی در گوشه جای گرفته و در ازای فضایی که از دست داده در سمت دیگر تخت از یک میز دو طبقه استفاده شده است.

۸. طراحی اتاق خواب به کمک تخت خواب

انتخاب مناسب از هد برد یا همان پشتی تخت در طراحی اتاق خواب میتواند تاثیر چشمگیری ایجاد کند. برای مثال یک پشتی تخت بزرگ و با پارچه‌ای با با کیفیت روح و استایل خاصی به محیط می‌دهد. به طور ویژه در این اتاق خواب، پارچه و رنگ استفاده شده در هد برد جلوه‌ای رسمی به همراه رگه‌هایی از مدرنیته را به نمایش گذاشته است که حسی فوقالعاده را به نمایش میگذارد.
 

دکوراسیون مستر روم شیک
دکوراسیون اتاق خواب مستر شیک

 

۹. سایبان‌های توری و پارچه‌ای

یک بخاری اجاق مانند با ظاهری قدیمی مانند این نمونه که  در این عکس میبینید، در کنار این پارچه و یا تور سایبان مانند، حالتی کلاسیک و گرم و در عین حال مدرن به محیط می‌دهد. این بخاری اجاق مانند حالت زمستانی اتاق را به حد اعلا می‌رساند و این سایبان حالت تابستانی آن را. از ترکیب بینظیر این در کنار هم می‌تواند دکوراسیون مستر روم شما را تکمیل کند.

۱۰. آثار هنری بزرگ

مسلما شما هم از دیدن دکوراسیون اتاق خواب روبرو حس خوبی می‌گیرید. حالت های بوهیمن در گوشه گوشه اتاق حس می‌شود بجز این اثر بزرگ و چشم گیر: عکس بزرگی از یک اتاق خواب قدیمی با رنگ غالب زرد که به نوعی هم نشاندهنده خود اتاق است و هم با آن در تضاد است. این عکس با همان اصول اصلی و پایدار سبک بوهیمن به راحتی به دیوار تکیه داده شده و از میخ و آویز خبری نیست.
 

دکوراسیون اتاق خواب مستر
دکوراسیون مستر روم بینظیر

 
 
[gdlr_widget_box title=”همچنین بخوانید” title-color=”#000000″ background=”#F0E68C” color=”#000000″ ]

گل های آپارتمانی ، معرفی ۲۰ گیاه آپارتمانی فریبنده که عمر طولانی دارند

[/gdlr_widget_box]
 
 

۱۱. به ابعاد توجه کنید

همانطور که در طراحی اتاق خواب مورد صحبت، مشاهده می‌شود،هر وسیله و آیتم به گونه‌ای انتخاب شده است که به تغییرات اتاق وناهمواری‌های آن تناسب داشته باشد. برای مثال میز عسلی کنار تخت به خوبی در گوشه‌ی باقی مانده کنار تخت جا شده است و از آن جایی که در سمت باریک‌تر قرار گرفته طراح از اینکه این میز از فضای کافی برخوردار باشد اطمینان حاصل کرده است. کاغذ دیواری انتخابی در این طرح با طرح‌های کمرنگش، در کنار اینکه محیط اتاق را روشن نشان می دهد بیانگر شخصیتی با روحیه است.

۱۲. متفاوت باشید

بنفشه‌ها و رنگ بنفش در این دکوراسیون مستر روم به خوبی چشم نوازی می‌کنند از پشتی تخت گرفته تا کاغذ دیواری‌. استفاده از کاغذ دیواری طرحدار و شلوغ در کنار رنگ‌های خاص شاید زیاد مرسوم نباشند اما جلوه‌ای زیبا و خستگی ناپذیر به محیط می‌خشند. انتخاب کفپوش با رنگ خنثی در این اتاق موجب شده که جلوه رنگ تخت و دیوار چند برابر شود.
 

طراحی اتاق خواب مدرن
اصول دکوراسیون اتاق خواب

 

۱۳. فضای خاص ایجاد کنید

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب عکس می تونید به سادگی ببنید که از فضای ساحلی قدیمی انگلستان ایده گرفته شده است. استفاده از فرش حصیری گرد، میز‌های چوبی و گرد کنار تخت، رو بالشتی‌های راه راه با نمک و قاب عکسی از ساحل بر روی دیوار. این اتاق طور طراحی شده که در حال که تک تک آیتم‌ها و وسایل اتاق شما را به یاد ساحل می اندازد اما در نهایت حالت راحتی و با کلاس خود را حفظ کرده است.

۱۴. دکوراسیون مستر روم با چاشنی اضافه

این دیوار مشکی با احساسات خاص خود مانند یک چاشنی به طراحی اتاق خواب اضافه می‌شود و روح خاصی به آن می‌بخشد. دیوار‌هایی با رنگ تیره می‌تواند موجب ایجاد کانترست و عمقی شوند که به اتاق جلوه‌ای کلاسیک و ریلکس کننده‌ای را جلوه می‌دهد. اما در نظر دشته باشید که یک دیوار را به این رنگ در‌اورید و نه کل اتاق را.
 

اصول طراحی اتاق خواب
دکوراسیون اتاق خواب ساحلی

 

۱۵. از آینه قدی غافل نشوید

و در اینجا یک اتاق خواب را می بینیم که می داند چگونه روحیه سازی کند. با مبلمان قرمز مخلمی، در کنار چوب تیره رنگ و قاب عکس‌هایی از مناظر کلاسیک، در دکوراسیون این اتاق خواب تلفیقی بینظیری از استایل مدرن و کلاسیک حاصل شده است که دل شما را می‌رباید. برای بزرگ تر نشان دادن این اتاق و دگی دلایل مشخص یک آینه بزرگ را همانند تصویر به دیوار تکیه دهید.

۱۶. دیزاین اتاق خواب متفاوت

هنگامی که محدودیت مالی دارید و یا نمی‌دانید چقدر وقت ممکن است در یک جا ساکن باشید شاید زمان مناسبی برای خرید وسایل خونه نباشد. اما این بدان معنا نیست که نمی‌توان اتاق خواب را به گونه‌ای دکوراسیون کرد که هم زیبا به نظر برسد و و هم کاربردی باشد. در انجا یک نمونه عالی برای این بحث آوردهایم در این دکوراسیون از یک صندلی به عنوان میز کنار تخت استفاده شده است رنگ آبی آرامش بخشی که همه را در کنار هم به صورتی عالی جای داده است.
 

دکوراسیون اتاق خواب لاکچری
دیزاین اتاق خواب لاچکری

 

چکیده

در این مقاله به معرفی ۱۶ ایده نو تازه برای طراحی اتاق خواب و دکوراسیون مستر روم را برایتان آوردیم تا بتوانید با الهام گرفتن از آن‌ها دکوراسیون اتاق خواب رویایی خود را داشته باشید و از آن لذت ببرید. برای دیدن دیگر مقاله‌های مرتبط با معماری به آرک بلاگ، مجله معماری آرک داتام، مراجعه کنید تا همیشه بهترین‌ها را از آن خود کنید.

۸ نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.